Mimo wszystkich zalet i korzyści, jakie płyną z używania gadżetów erotycznych, wciąż spora rzesza osób jest uprzedzona do ich używania. Niektórzy wręcz uważają ich posiadanie za wyraz zaburzeń seksualnych.

Ten strach i obawy są zupełnie nieuzasadnione. Masz przecież prawo poszukiwać tego, co daje ci największą satysfakcję w łóżku, a zabawki właśnie po to zostały stworzone.

Nie słuchaj więc argumentów typu: “Kobieta potrzebuje prawdziwego penisa, a nie jakiegoś wibratora”. Masz prawo do satysfakcji z seksu, do osiągania orgazmów i to w taki sposób, jaki najbardziej ci odpowiada.

Przyjrzyjmy się więc teraz głównym mitom, jakie narosły wokół gadżetów erotycznych. Czy któreś z nich brzmią znajomo?

Mit nr. 1 – gadżety erotyczne są tylko dla osób, które potrzebują pomocy w życiu seksualnych

Mit ten wynika z tego, że przez długi czas zabawki były sprzedawane jako akcesoria, które miały pomagać w “małżeńskich problemach”.

Kojarzyły się z urządzeniami, które mają naprawić coś, co działa nieprawidłowo. Na zasadzie: twoje życie erotycznie jest złe, zastosuj urządzenie, aby go naprawić.

Dlatego obecnie częściej używa się nazwy zabawki lub gadżety, a podkreślić, że mają one służyć zabawie, przyjemności. Nie są żadnym medycznym urządzeniem, które ma cię uleczyć z choroby.

Wielu terapeutów podkreśla, że seks jest czymś ekscytującym, nieprzewidywalnym i bardzo indywidualnym. Nie ma jednej recepty na udane życie seksualne. Nie istnieje też coś takiego jak seks prawidłowy i nieprawidłowy.

Dlatego zabawki nie służą temu, aby kochać się w konkretny sposób, a po to, by każdy mógł osiągać przyjemność w dokładnie taki sposób, jaki najbardziej mu się podoba. To że używasz gadżetu erotycznego, nie świadczy w żadnym stopniu o byciu gorszym kochankiem, czy osobą wymagającą pomocy.

Mit nr. 2 – zabawki seksualne są nienaturalne

Są ludzie, którzy uważają, że w seksie można używać tylko tego, z czym przyszliśmy na świat.

Ale co w takim razie z seksowną bielizną, satynową pościelą czy erotycznymi filmami? Myśląc w ten sposób, musimy stwierdzić, że one też nie są naturalne.

Żyjemy w czasach, w których mało rzeczy jest stuprocentowo naturalnych. Nie ma więc sensu skupiać się pod tym względem akurat na gadżetach erotycznych.

Tym bardziej że już dawno opuściliśmy epokę prehistoryczną, kiedy to seks faktycznie mógł być uważany za naturalny. Ale chyba nie to chodzi przeciwnikom gadżetów.

Mit nr. 3 – faceci nie używają takich rzeczy

To też jest dość rozpowszechniony pogląd. Część mężczyzn uważa, że wibrator czy dildo w sypialni może odebrać im ich męskość, albo, że ich penis wypadnie przy nim słabo.

Ale przecież kluczem do udanego seksu nie jest posiadanie monstrualnych rozmiarów przyrodzenia.

Mężczyźni często obawiają się, że jeśli kobieta kupuje wibrator, to znaczy, że on jej nie zaspokaja i jest kiepskim kochankiem. To nieprawda.

Jak napisałam wcześniej, zabawki nie mają za zadanie zastąpić człowieka, są tylko urozmaiceniem seksu i pozwalają, by był przyjemniejszy.

Dlatego jeśli jesteś mężczyzną, który obawia się “konfrontacji” z zabawkami erotycznymi – nie obawiaj się, one nie są twoim wrogiem!

A wręcz przeciwnie, pozwolą ci zostać jeszcze lepszym kochankiem.

Zabawka leżąca na bieliźnie

Mit nr. 4 – jeśli będę używać danej zabawki, ludzie wyrobią sobie o mnie daną opinię

“Jeśli będę używać zatyczki analnej, ludzie pomyślą, że jestem gejem.”

“Jeśli kupię sobie dildo, ktoś może wziąć mnie za lesbijkę.”

“Jeśli związuje mojego partnera, to wszyscy będą uważać, że jestem dominą.”

Brzmi znajomo?

To nic innego jak stereotypy, które przeważnie mają niewiele wspólnego z prawdą. Jako osoba dojrzała i ciekawa seksualności nie masz żadnego powodu, aby się nimi przejmować.

Nie wszyscy geje preferują seks analny, a dildo używają zarówno lesbijki, jak i żony z długoletnim stażem.

Sprzedawcy w sexshopach zgodnie przyznają, że ludzie kupują najróżniejsze gadżety i bardzo często ich wygląd czy zachowanie w żaden sposób nie odzwierciedla upodobań seksualnych.

Tym bardziej, że doradcy w sklepach erotycznych są przyzwyczajeni do najróżniejszych gustów swoich klientów i z pewnością nie zajmują się ich ocenianiem czy krytyką. To ich praca!

Tak więc nie musisz się obawiać, że ktoś “coś” o tobie pomyśli. Przecież, dopóki nikomu o tym nie powiesz, nikt nie będzie wiedział czego używasz w łóżku. Twoje seksualne upodobania nie powinny nikogo interesować, a już na pewno świadczyć o tym, jaką osobą jesteś.

Mit nr. 5 – zabawki erotyczne są dla frajerów i dziwaków

Ten mit podobno wziął się od dmuchanych lalek. Czyli zabawek, które raczej kojarzą się z dowcipnym prezentem osiemnastkowym niż z seksem.

Mimo że o tego typu zabawkach mówi się raczej w formie żartu, wciąż popularne jest przekonanie, że zabawki erotyczne są przeznaczone dla osób, które nie mają szans na “żywego” partnera seksualnego, czyli dla osób nieatrakcyjnych lub antyspołecznych dziwaków.

Jak się domyślasz, nie ma to zbyt wiele wspólnego z prawdą. Choćby z tego powodu, że dużą popularnością cieszą się zabawki przeznaczone typowo do używania w parze.

Kolejną kwestią jest to, że to raczej ludzie z udanym życiem erotycznym, (nawet jeśli jest to seks w pojedynkę), poszukują nowych doznań i urozmaiceń.

Ten mit został częściowo obalony od momentu kiedy bardzo popularni celebryci zaczęli publicznie wypowiadać się na temat wibratorów, jakich używają.

Ciężko zarzucić takim osobom, że są samotnymi dziwakami. Wibrator pojawił się także kilka lat temu w serialu “Seks w wielkim mieście”, którego bohaterki są wzorem naśladowania dla wielu kobiet na całym świecie.

Kolejny raz cię upewnię – to wcale nie jest tak, że ludzie atrakcyjni i przebojowi mają gwarantowane super orgazmy z partnerem, a gadżety erotyczne to namiastka seksu dla smutnych samotników.

Mit nr. 6 – zabawki erotyczne służą wyłącznie do masturbacji

Powtórzę, to co powiedziałam wcześniej – zabawki dedykowane dla par cieszą się niesłabnącą popularnością.

Oczywiście, używanie zabawek podczas masturbacji jest dobrym pomysłem, o zaletach tego rodzaju stymulacji nie trzeba cię chyba przekonywać. Ale używanie ich wraz z partnerem jest również bardzo inspirujące.

To że służą one wyłącznie do zabaw w pojedynkę to tylko mit.

Mit nr 7 – jeśli moja partnerka kupi sobie wibrator, nie będzie mnie już chciała

Wielu mężczyzn nie przyznaje się do tego, ale obawiają się, że zabawka może okazać się lepsza od nich.

Owszem, doznania płynące z używania gadżetów są inne niż stymulacja przez partnera. Ale na pewno nie spowoduje to tego, że partnerka odstawi cię na boczny tor, a sama będzie wolała igraszki z wibratorem czy dildo.

W seksie chodzi przede wszystkim o kontakt z drugim człowiekiem, o sprawianie sobie nawzajem rozkoszy.

Dlatego zamiast zamartwiać się na zapas, postaraj się, aby seks z gadżetami stał się przyjemny dla was obojga. Twoja partnerka na pewno to doceni i nawet przez myśl jej nie przyjdzie porównywanie cię do zabawek.


Artykuł sponsorowany

Jak bardzo przydatny był ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki, by ocenić.

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten artykuł jeszcze nie ma ocen.

Show Full Content

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close